16th Okt 2022
Antalya
–
22:30
Het gebied rond Antalya is een levend eerbetoon aan hen die het in de loop van millennia gevormd hebben – aan de Grieken die mozaïeken, sculpturen en munten lieten slaan met het beeld van Artemis in hun kielzog; aan de Romeinen, waarvan het Aspendos amfitheater en aquaducten worden beschouwd als de mooiste in de Middellandse Zee; en aan de Ottomanen die later kwamen om hun kenmerkende herenhuizen langs de smalle straatjes te bouwen.
18th Okt 2022
Piräus (Athen)
05:30
19:00
Piraeus, is a port city within the Athens urban area, in the Attica region of Greece. It is located in the Athens Riviera, 8 kilometres southwest of Athens’ city centre, along the east coast of the Saronic Gulf.
19th Okt 2022
Istanbul
19:00
–
Istanbul staat op het kruispunt van twee continenten. De architectuur van de stad wordt alleen geëvenaard door zijn spectaculaire natuurlijke omgeving aan de Bosporus. Bekijk de Blauwe Moskee, het Topkapi-paleis en de Byzantijnse kerk van St. Sophia. Neem de tijd om door de Grand Bazaar of de Spice Market te dwalen en baklava en shish kebab te proeven.
20th Okt 2022
Istanbul
–
23:59
Istanbul staat op het kruispunt van twee continenten. De architectuur van de stad wordt alleen geëvenaard door zijn spectaculaire natuurlijke omgeving aan de Bosporus. Bekijk de Blauwe Moskee, het Topkapi-paleis en de Byzantijnse kerk van St. Sophia. Neem de tijd om door de Grand Bazaar of de Spice Market te dwalen en baklava en shish kebab te proeven.
22nd Okt 2022
Kusadasi
08:00
19:00
“Kusadasi in Turkije is de toegangspoort tot een van de meest legendarische steden van de antieke wereld: Efeze.
Niet ver van Efeze stond ooit de Tempel van Artemis (ook bekend als de Tempel van Diana), een van de zeven wereldwonderen van de antieke wereld, die pelgrims trok uit de hele Middellandse Zee. Hoewel het niet meer staat, is het mogelijk om tussen de fundamenten en de overblijfselen van de torenhoge kolommen te lopen.
Andere historische bezienswaardigheden zijn ook in de buurt te vinden: het Huis van Maria wordt verondersteld het huis te zijn van de moeder van Jezus aan het einde van haar leven, en de basiliek van St. John, gebouwd in de 6e eeuw, markeert de locatie van zijn graf. (Net als Maria bracht hij zijn laatste jaren door in Efeze.) Het nabijgelegen fort Selcuk weerspiegelt de periode van Byzantijnse en Ottomaanse heerschappij over de regio.
Van oude wonderen tot heilige plaatsen, er zijn maar weinig havens in de Middellandse Zee die zo magisch zijn als Kusadasi, en een dag hier is een dag doorgebracht in het gezelschap van enkele van de grootste figuren uit de oudheid.”
23rd Okt 2022
Mykonos
07:00
19:00
Mykonos, een van de meest bezochte eilanden van de Griekse Cycladen, is ook bekend onder de lyrische naam ‘eiland van de winden’. De naam stamt van zijn eerste heerser, Mykonos, zoon van de god Apollo. Tegenwoordig kunt u op de stranden van Mykonos beelden zien die lijken op de afstammelingen van de goden. Het eiland staat bekend als een magneet voor rijke en mooie mensen en was eens een favoriete vakantiebestemming van Jackie Kennedy en haar entourage. Hoewel er nog steeds een aura van geld en hedonisme over het eiland hangt, is er een hoop te zien, te doen, te proeven en te kopen in Mikonos wat binnen het bereik voor ons sterfelijken ligt. Ook is er de eenvoudige schoonheid van de Griekse windmolens, witgekalkte huizen die zich vastklampen aan de heuvels en charmante herbergen met terrassen die blootgesteld zijn aan de open lucht en de zeelucht.
24th Okt 2022
Marmaris
08:00
23:00
“Voor de perfecte reis naar een stad tussen de bergen en de zee (en een groet van een lief zeemeerminbeeld met uitzicht op de haven), is de mediterrane cruisehaven van Marmaris, Turkije een wens die uitkomt. Deze populaire badplaats, gelegen in de provincie Mugla, langs de kustlijn van de Turkse Rivièra, staat bekend om zijn boulevard en bruisend nachtleven. Het is ook aantrekkelijk voor iedereen die van stranden en watersporten houdt. Naast verleidelijke strandgangers zijn het nabijgelegen bos en de bergen andere manieren om te verkennen. Hier zijn een handvol van de favoriete ervaringen tijdens een cruise naar Marmaris, Turkije:
*Alleen omdat het een resort is, wil nog niet zeggen dat je niets kunt leren. Het Marmaris Museum biedt een prachtig uitzicht op de zee en de jachthaven, waar dit kasteel ooit dienst deed als militaire basis. Oorspronkelijk gebouwd door Süleyman de Grote (de langst regerende Grote Sultan van het Ottomaanse Rijk), kun je artefacten zien, waaronder beeldjes, olielampen en grafstenen.
*Hoewel dit overdag een bruisend stadscentrum is met veel winkels en restaurants, ga je in het donker naar de Dancing Fountains. Leuk voor zowel volwassenen als kinderen, de fonteinen worden verlicht met een regenboog van kleuren en de beekjes bewegen in de tijd op muziek.
*Als u in de stemming bent om even weg te zijn van de drukte en in contact te komen met de natuur, dan kunt u de Marmaris-bergen te voet of met de auto verkennen. De vele uitzichtpunten vanaf de bergtoppen zijn adembenemend.
*Hoewel er veel stranden dichter bij het centrum zijn, wordt er gezegd dat het strand van Icmeler op het nabijgelegen eiland Cleopatra het beste zand ter wereld heeft. Met kristalhelder, warm water is het ook een stiller gebied dan het strand van Marmaris (als je op zoek bent naar rust).”
25th Okt 2022
Rhodos
07:00
16:30
“Rhodos, het grootste eiland van de Dodekanesos (die naam betekent ‘twaalf eilanden’), trekt meer bezoekers dan de meeste andere Griekse eilanden. De hoofdstad Rhodos biedt een fascinerende mix van geschiedenis en bouwkunst, en het binnenland van het eiland heeft veel weelderig beboste heuvels. In het zuiden kijkt Lindos, een van de prachtigste dorpen in heel Griekenland, uit over een perfecte, oude ruïne op de heuvel erboven.
Ondanks dat veel beschavingen hun sporen hebben achtergelaten op Rhodos, is de onafhankelijke geest blijven bestaan en is het eiland in staat geweest haar natuurlijke schoonheid te behouden, van de hoge bergen tot de prachtige stranden en baaien.”
26th Okt 2022
Antalya
03:30
–
Het gebied rond Antalya is een levend eerbetoon aan hen die het in de loop van millennia gevormd hebben – aan de Grieken die mozaïeken, sculpturen en munten lieten slaan met het beeld van Artemis in hun kielzog; aan de Romeinen, waarvan het Aspendos amfitheater en aquaducten worden beschouwd als de mooiste in de Middellandse Zee; en aan de Ottomanen die later kwamen om hun kenmerkende herenhuizen langs de smalle straatjes te bouwen.